Translate

2012-07-25

Námět na zajímavé aktivity

Během srpna pořádá FotoInstitut v Kašperských Horách na Šumavě řadu akcí v rámci Šumavského FotoLéta 2012. Zajímavé přednášky se konají v IS a SEV NP (infocentrum NP), Kašperské Hory. Není třeba se nikde registrovat, stačí prostě přijít!!!

Šumavský rok ve fotografiích Andreje Macenauera
Středa 1.8., 18-19:30 Přednášející: Andrej Macenauer
Dozvíte se, jak na fotografování Šumavy. Jakou fototechniku, jak hledat světlo v krajině. Zkušený fotograf Andrej Macenauer představí množství fotografií Šumavy a její proměny v průběhu roku.

Sahara, na dně křídového moře
Středa 8.8., 18-19:30 Přednášející: Andrej Macenauer

Cestopisná přednáška přiblíží, jak na fotografování o dovolené. Jaký fotoaparát či další výbava je vhodná. Fotograf a zkušený lektor z FotoInstitut.cz Andrej Macenauer představí své fotografie a videozáznamy ze saharské Bílé pouště pořízené zrcadlovkou. Vše doplněno o poutavé povídání.

Jak fotografovat krajinu
Středa 15.8., 18-19:30 Přednášející: Andrej Macenauer

Na přednášce se naučíte, jak na fotografování krajiny. Kromě výběru správné fototechniky probereme volbu kompozice, jak se vyvarovat chyb nebo jak hledat světlo v krajině. Andrej je zkušený lektor z FotoInstitut.cz, vše doplní o množství fotografií a svých zkušeností.

Základy fotografování pro každého
Středa 22.8., 18-20 Přednášející: Pavel Bokr

Pro ty, kdo se chtějí naučit lépe ovládat svůj fotoaparát či pořídit kvalitnější snímky, máme dvouhodinovou přednášku pod vedením profesionála týkající se základů, jež by měl každý fotograf znát. Teorie je doplněna množstvím praktických ukázek.

Etiopie – hory, pouště, vulkány, lidé
Středa 29.8., 18-19:30 Přednášející: Helena Macenauerová

Cestopisná přednáška zkušené fotografky Heleny Macenauerové. Dozvíte se, jak si ze svých cest pořídit kromě fotografií i zajímavá videa. V Etiopii narazíte na vysoká pohoří a poutní kostely chráněné UNESCO, nejnižší místo na světě, vulkány se žhavou lávou. I na lidi, kteří zde dokážou přežít.