Translate

Roubenka Maleč - ve výstavbě

Vážení a milí hosté!


Musíme se vámi podělit o informace z našeho nového projektu. 


Jedná se výstavbu klasické šumavské roubenky v obci Maleč, nedaleko Strašína a tedy i nedaleko našeho kanadského srubu.


Výstavbou této roubenky uzavřeme naši nabídku pro vás. Budete si od nás moci pronajmout 150 let starou chalupu v Srní, starý sklářský domek v Lenoře, horskou chalupu se sudetskými základy v Kovářské, pravý kanadský srub v Laznech a také klasickou roubenku v Malči.


Stavbu jsme začali již v roce 2018 klasickými stavebními přípravami a samozřejmě projektem. Bohužel začaly trochu větší problémy s vodou. Maleč je dost vysoko a pozemek na skalnatém podloží. Nakonec se vše podařilo, vodu jsme našli, stavební povolení jsme dostali, a právě začínají první, ty nejtěžší, stavební práce.


Kopeme základy ve skalním podloží a není ta žádná legrace. Malý bagr nestačil, musel přijet velký. A nakonec se musela skála rozbíjet ručně. 


Teď už se pomalu budou „vylejvat“ základy betonem a pak se musí dodělat část roubených stěn a dozdít se stěny a příčky. Aby byla hrubá stavba do zimy hotová.


Pokračovat se pak bude hned jak tu Šumavské počasí dovolí. Ale to vše se dozvíte v průběžných informacích na webu.


Naším cílem je mít vše hotové na přelomu léta 2020, tak abychom vám mohli nabídnout zase něco nového. A zde se budete mít opravdu na co těšit. V plánech je pec, na které se bude dát ležet, sauna s krásným relaxačním zázemím a mnoho dalšího.

A jak to teď vypadá na stavbě (21.9.2019)


12.1.2020

Stavbu naší roubenky jsme ke konci roku 2019 ukončili tím, že se nám podařilo postavit co bylo třeba z cihel v přízemí.
Dále jsme se již nedostali neb nás zaskočila zima a nemožnost provést silniční uzávěru na silnici nad stavbou, abychom mohli pokračovat i se stavbou s dřevěnými částmi stavby a postavit i první patro a celou stavbu zastřešit.
Tedy pokračovat budeme hned, jak mile budeme moci přivézt dřevo tzn. v tu chvíli, kdy budeme moci pracovat se silniční úzávěrou.
Doufáme, že pak to již půjde rychle a hrubou stavbu dokončíme velmi v krátké době :)

Zde je pár fotografií, jak roubenka přečká letošní zimu

21.3.2020

Díky tomu, že zima letos nebyla na Šumavě velká a dlouhá, tak jako obvykle, mohli jsme začít s pokračováním stavby na Malči již v březnu a ne až v dubnu,jak bylo původně v plánu.
A je pravda, že stavba letí kupředu velmi rychle. Což dokumentují níže uvedené snímky. Běhen dvou týdnů je v podstatě hrubá stavba dokončena! To je úcty hodný výkon!
Za pár dnů se již začnou zaměřovat a plánovat vnitřní práce atd.
A když nám to všem zúčastněným půjde tak dobře, jako doposud, tak se nám doufám stavba podaří dokončit do konce tohoto roku se vším všudy a bude pro vás připravená!


den stavby 9.3.
den stavby 13.3.
den stavby 18.3.
den stavby 20.3.

23.11.2020

Minulý příspěvek jsem začínal slovy, "..díky tomu, že zima letos nebyla na Šumavě velká a dlouhá.." , no a máme tady začátek zimy další. V rámci stavby naší roubenky, jsme se posunuli do stavu, ukončení hrubé stavby Ano máte pravdu, nejde to tak rychle, jak jsme si představovali na začátku..., bohužel...Doufáme, že teď se nám již různé problémy budou vyhýbat a vše doděláme, jak jsme si naplánovali. A otevřeme někdy v létě.

Níže pár fotek, pro ilustraci, kde se dnes stavba nachází 

19.1.2021

Jak níže uvidíte na nových obrázcích, tak jsme se zase o kousek přiblížili k dokončení naší Roubenky!
Máme instalovaná krásná okna !
Teď se hned začne pracovat uvnitř neb se dá již topit a snad to půjde rychle ku konci! :)30.7.2021

Uběhla zase nějaké doba a zase jsme se posunuli kousek dále ve stavbě naší Roubenky !!! Která bude takovou třešničkou v rámci našeho portfolia chalup
Již se pracuje uvnitř chalupy. Je rozvedená elektřina, je v hrubé stavbě hotové první patro včetně schodů atd. 
Při návštěvě/kontrole na stavbě 30.7. jsme finalizovali plán stavby kachlových kamen! :) a ty až budou stát, tak se dodělají podlahy a již se půjde na interiéry, koupelny, dlažby atd... 
Tedy snad již bude vše brzo hotové
6.10.2022

Po mnoha problémech, které nás potkali v rámci stavby - Covid, nemoci, nemožnost sehnat materiál, prostá absence dodavatelů atd., se postupně blížíme k šťastnému konci.

Doufáme, že stavbu dokončíme ještě letos na podzim. V zimně se dodělají vnitřní úpravy tím myslím již jen nákup a montáž nábytku a dekorace a na jaře bude roubenka připravené pro vás pro naše hosty nejmilejší

A pár ilustračních fotek....