Roubenka Maleč - ve výstavbě

Vážení a milí hosté!

Musíme se vámi podělit o informace z našeho nového projektu. 

Jedná se výstavbu klasické šumavské roubenky v obci Maleč, nedaleko Strašína a tedy i nedaleko našeho kanadského srubu.

Výstavbou této roubenky uzavřeme naši nabídku pro vás. Budete si od nás moci pronajmout 150 let starou chalupu v Srní, starý sklářský domek v Lenoře, horskou chalupu se sudetskými základy v Kovářské, pravý kanadský srub v Laznech a také klasickou roubenku v Malči.

Stavbu jsme začali již v roce 2018 klasickými stavebními přípravami a samozřejmě projektem. Bohužel začaly trochu větší problémy s vodou. Maleč je dost vysoko a pozemek na skalnatém podloží. Nakonec se vše podařilo, vodu jsme našli, stavební povolení jsme dostali, a právě začínají první, ty nejtěžší, stavební práce.

Kopeme základy ve skalním podloží a není ta žádná legrace. Malý bagr nestačil, musel přijet velký. A nakonec se musela skála rozbíjet ručně. 

Teď už se pomalu budou „vylejvat“ základy betonem a pak se musí dodělat část roubených stěn a dozdít se stěny a příčky. Aby byla hrubá stavba do zimy hotová.

Pokračovat se pak bude hned jak tu Šumavské počasí dovolí. Ale to vše se dozvíte v průběžných informacích na webu.

Naším cílem je mít vše hotové na přelomu léta 2020, tak abychom vám mohli nabídnout zase něco nového. A zde se budete mít opravdu na co těšit. V plánech je pec, na které se bude dát ležet, sauna s krásným relaxačním zázemím a mnoho dalšího.

A jak to teď vypadá na stavbě (21.9.2019)