Roubenka Maleč - ve výstavbě

Vážení a milí hosté!


Musíme se vámi podělit o informace z našeho nového projektu. 


Jedná se výstavbu klasické šumavské roubenky v obci Maleč, nedaleko Strašína a tedy i nedaleko našeho kanadského srubu.


Výstavbou této roubenky uzavřeme naši nabídku pro vás. Budete si od nás moci pronajmout 150 let starou chalupu v Srní, starý sklářský domek v Lenoře, horskou chalupu se sudetskými základy v Kovářské, pravý kanadský srub v Laznech a také klasickou roubenku v Malči.


Stavbu jsme začali již v roce 2018 klasickými stavebními přípravami a samozřejmě projektem. Bohužel začaly trochu větší problémy s vodou. Maleč je dost vysoko a pozemek na skalnatém podloží. Nakonec se vše podařilo, vodu jsme našli, stavební povolení jsme dostali, a právě začínají první, ty nejtěžší, stavební práce.


Kopeme základy ve skalním podloží a není ta žádná legrace. Malý bagr nestačil, musel přijet velký. A nakonec se musela skála rozbíjet ručně. 


Teď už se pomalu budou „vylejvat“ základy betonem a pak se musí dodělat část roubených stěn a dozdít se stěny a příčky. Aby byla hrubá stavba do zimy hotová.


Pokračovat se pak bude hned jak tu Šumavské počasí dovolí. Ale to vše se dozvíte v průběžných informacích na webu.


Naším cílem je mít vše hotové na přelomu léta 2020, tak abychom vám mohli nabídnout zase něco nového. A zde se budete mít opravdu na co těšit. V plánech je pec, na které se bude dát ležet, sauna s krásným relaxačním zázemím a mnoho dalšího.

A jak to teď vypadá na stavbě (21.9.2019)


12.1.2020

Stavbu naší roubenky jsme ke konci roku 2019 ukončili tím, že se nám podařilo postavit co bylo třeba z cihel v přízemí.
Dále jsme se již nedostali neb nás zaskočila zima a nemožnost provést silniční uzávěru na silnici nad stavbou, abychom mohli pokračovat i se stavbou s dřevěnými částmi stavby a postavit i první patro a celou stavbu zastřešit.
Tedy pokračovat budeme hned, jak mile budeme moci přivézt dřevo tzn. v tu chvíli, kdy budeme moci pracovat se silniční úzávěrou.
Doufáme, že pak to již půjde rychle a hrubou stavbu dokončíme velmi v krátké době :)

Zde je pár fotografií, jak roubenka přečká letošní zimu

21.3.2020

Díky tomu, že zima letos nebyla na Šumavě velká a dlouhá, tak jako obvykle, mohli jsme začít s pokračováním stavby na Malči již v březnu a ne až v dubnu,jak bylo původně v plánu.
A je pravda, že stavba letí kupředu velmi rychle. Což dokumentují níže uvedené snímky. Běhen dvou týdnů je v podstatě hrubá stavba dokončena! To je úcty hodný výkon!
Za pár dnů se již začnou zaměřovat a plánovat vnitřní práce atd.
A když nám to všem zúčastněným půjde tak dobře, jako doposud, tak se nám doufám stavba podaří dokončit do konce tohoto roku se vším všudy a bude pro vás připravená!


den stavby 9.3.
den stavby 13.3.
den stavby 18.3.
den stavby 20.3.