Translate

Lenora II


Kapacita chalupy je 6 pevných lůžek

/3 ložnice + kuchyně s obytným prostorem + společné WC a sprchový kout/
Domácí mazlíčci nejsou problém
Cena 1 800,- Kč + 10% DPH za objekt na noc

Chalupa Lenora II je nově zrekonstruovaná druhá půlka sklářské chalupy na Šumavě v obci Lenora. Rekonstrukce byla ukončena 22.12.2020. Zachovali jsme původního ducha chaloupky a mnoho původního kouzelného vybavení a přitom zařídili novým zařízením tak, aby na hosty čekal komfort, na který jsme všichni v současné době zvyklí. Tedy vše je nové nepoužité či repasované.

Jsou zde 3 dvoulůžkové pokoje. Dva malé dvoulůžkové ložnice a jeden pokoj je obývací, kde krom dvou krásných postelí a původního mobiliáře, jsou dvě sedací soupravy, konferenční stolek, LCD TV, Wifi a krbová kamna. Dále je zde kompletně vybavená kuchyně (sklokeramická varná deska, trouba, mikrovlnná trouba, myčka na nádobí, lednice se samostatným mrazákem, pračka a samozřejmě kompletní vybavení veškerým kuchyňským nádobím), kde je též LCD TV. Na zahradě je zahradní pergola se zahradním grilem, kde můžete grilovat a posedět i když prší. Dále je na zahradě domek, kde se dají pod zámkem uschovat vaše kola nebo lyže. Parkovat vaše auta je možno cca 150m od chalupy.

Kapacita chalupy je 6 lůžek bez možnosti přidat přistýlku.

Obec Lenora se nachází v údolí Teplé Vltavy na Šumavě asi 15 km jižně od města Vimperk v nadmořské výšce 765m. Lenora vznikla v roce 1834 jako osada kolem nové sklářské huti. Sklářskou tradici připomíná expozice historického skla v místním sklářském muzeu. Mezi významné turistické atrakce v obci patří veřejné pečení chleba v historické peci (asi 200m od chaloupky) a technická památka, krytý dřevěný most, který sloužil k manipulování plaveného dřeva z okolních boubínských lesů.

Lenora je důležitým centrem pro turisty. Je východiskem pro výlety na Boubín, vodáci zde začínají sjíždět Vltavu, Lenorou prochází šumavská cyklomagistrála č.33 (Železná Ruda - Vyšší Brod).Výhodou je dobré dopravní spojení vlakem i autobusem. Vltava také nabízí bohaté rybářské zážitky při lovu pstruhů a lipanů. V zimě je zde napojení na běžecké lyžařské stopy.

V zimě se dají také využívat blízké lyžařské areály jak v ČR, tak i v SRN a Rakousku. Blízké sjezdovky v Horní Vlatavici či v Kubově Huti atp., ovšem nejhezčí a největší je areál Hochficht v Rakousku - http://www.hochficht.at/


Velká kuchyně


Jeden z menších pokojůKrb ve vchodové hale

Velký pokoj s kamny a LCD TVDruhý z menších pokojů

A takto vypadá Lenora II z zahradyLenora II