Translate

Lenora II


Kapacita chalupy je 6 pevných lůžek

/3 ložnice + kuchyně s obytným prostorem + společné WC a sprchový kout/
Domácí mazlíčci nejsou problém
Cena 1 800,- Kč + 10% DPH za objekt na noc

Chalupa Lenora II je nově zrekonstruovaná druhá půlka sklářské chalupy na Šumavě v obci Lenora. Rekonstrukce byla ukončena 22.12.2020. Zachovali jsme původního ducha chaloupky a mnoho původního kouzelného vybavení a přitom zařídili novým zařízením tak, aby na hosty čekal komfort, na který jsme všichni v současné době zvyklí. Tedy vše je nové nepoužité či repasované.

Jsou zde 3 dvoulůžkové pokoje. Dva malé dvoulůžkové ložnice a jeden pokoj je obývací, kde krom dvou krásných postelí a původního mobiliáře, jsou dvě sedací soupravy, konferenční stolek, LCD TV, Wifi a krbová kamna (v současné době se nemohou používat, nebyly hasiči zkolaudovány). Dále je zde kompletně vybavená kuchyně (sklokeramická varná deska, trouba, mikrovlnná trouba, myčka na nádobí, lednice se samostatným mrazákem, pračka a samozřejmě kompletní vybavení veškerým kuchyňským nádobím), kde je též LCD TV. Vytápění je ústředním topením za pomoci plynového kotle. Na zahradě je zahradní pergola se zahradním grilem, kde můžete grilovat a posedět i když prší. Dále je na zahradě domek, kde se dají pod zámkem uschovat vaše kola nebo lyže. Parkovat vaše auta je možno cca 150m od chalupy.

Kapacita chalupy je 6 lůžek bez možnosti přidat přistýlku.

Obec Lenora se nachází v údolí Teplé Vltavy na Šumavě asi 15 km jižně od města Vimperk v nadmořské výšce 765m. Lenora vznikla v roce 1834 jako osada kolem nové sklářské huti. Sklářskou tradici připomíná expozice historického skla v místním sklářském muzeu. Mezi významné turistické atrakce v obci patří veřejné pečení chleba v historické peci (asi 200m od chaloupky) a technická památka, krytý dřevěný most, který sloužil k manipulování plaveného dřeva z okolních boubínských lesů.

Lenora je důležitým centrem pro turisty. Je východiskem pro výlety na Boubín, vodáci zde začínají sjíždět Vltavu, Lenorou prochází šumavská cyklomagistrála č.33 (Železná Ruda - Vyšší Brod).Výhodou je dobré dopravní spojení vlakem i autobusem. Vltava také nabízí bohaté rybářské zážitky při lovu pstruhů a lipanů. V zimě je zde napojení na běžecké lyžařské stopy.

V zimě se dají také využívat blízké lyžařské areály jak v ČR, tak i v SRN a Rakousku. Blízké sjezdovky v Horní Vlatavici či v Kubově Huti atp., ovšem nejhezčí a největší je areál Hochficht v Rakousku - http://www.hochficht.at/


Velká kuchyně


Jeden z menších pokojůKrb ve vchodové hale
/v tuto chvílí se nedá používat není zkolaudován hasičú

Velký pokoj s kamny a LCD TVDruhý z menších pokojů

A takto vypadá Lenora II z zahradyLenora II