Kapacita chalupy je 8 pevných lůžek a 2 přistýlky
/4 ložnice + kuchyně s velkým obytným prostorem/
2 koupelny a 2 WC
Domácí mazlíčci nejsou problém
Cena od 2 000,- Kč + 10% DPH za objekt na noc
Chalupa je zrekonstruovaná a je zařízena stylovým nábytkem, doplňky a starožitnostmi. K objektu patří zahrada cca 1200m2, parkovací místa pro tři auta, venkovní sezení se zahradním nábytkem a grilem. Chalupa má moderně vybavenou kuchyni - sklokeramická deska, mikrovlnná trouba, normální trouba s grilem, myčka na nádobí, lednice s mrazákem atd. Vytápění je zajištěno el. kotlem a ústředním topením, v obývacím prostoru jsou také krbová kamna, ta jsou také v 1.p ve velké ložnici. V objektu jsou dvě toalety, dvě koupelny, obývací prostor s kuchyní, 3 ložnice pro dvě osoby a jedna ložnice pro čtyři osoby. V suterénu je vybudováno tzv. Hradní sezení, kde je stylové posezení, velký otevřený krb, který je možno využívat ke grilováni jak v létě tak v zimě. Chalupa je dostupná v létě i v zimě. Okolní terén je ideální pro milovníky túr, vycházek a zejména pro výlety na kole a na běžkách.
Historie, památky Srní
Obec byla založena dřevaři počátkem 18. století, se kterými byla sepsána smlouva o odprodeji pozemků. Jméno Srní dostala obec údajně podle toho, že se zde zdržovalo velké množství srnčí zvěře. Typickou šumavskou architekturu zde představují dochované horské roubené chalupy postavené na kamenné podezdívce se stěnami chráněnými šindelem.
Také nejvýznamnější stavební památka kostel Nejsvětější Trojice má stěny částečně kryty šindelem. Byl postaven v letech 1804 až 1805 místo původního dřevěného kostelíka z roku 1788. Na dosud dochované Klostermannově chalupě často pobýval u příbuzných spisovatel Karel Klostemann, který je známý velkou láskou k Šumavě. Srní a jeho okolí se tak stalo dějištěm některých jeho povídek a románů.
Současnost obce
V současné době je Srní oblíbené rekreační středisko s možností ubytování v hotelech či soukromí.
V okolí Srní jsou výborné podmínky pro pěší turistiku i milovníky jízdních kol. V zimním období se dá využít sjezdovek na svazích Spáleného a Sedelského vrchu nebo je možné se vydat na některou z běžeckých tras.
Foto naší Chalupy
Léto na Srní a nová zahrada
Zahradní posezení
Zahradní gril a pohoda na zahradě..
...a také něco pro naše malé hosty..:)
..i toto je naše zahrada..
Chalupa Srní - pohled z cesty
Zima |
Hradní sezeni ..a ještě jednou Hradní sezení.. |
Vstupní hala |
Vstupní hala |
Koupelna přízemí |
Kuchyně - část kde se vaří..:) |
Kuchyně - obytná část - tam se krásně odpočívá a dívá na TV..:) |
Ložnice přízemí |
Schody do patra |
Koupelna v patře |
Ložnice v patře |
Typy na výkety v okolí Srní
Antýgl
Bývalý královácký dvorec v údolí Vydry z počátku 16. století. V letech 1523 - 1818 zde stávala malá sklárna na duté sklo a pateříky (korále na výrobu růženců). Zpočátku měla sklárna jen jednu vanu (ein Tiegel - v nářečí an Tigel). V pozdějších dobách zde byl i zájezdní hostinec. Zde a v okolí Antýglu se odehrává děj románu Karla Klostermanna "V ráji šumavském". Dnes je na Antýglu známý autokemping, občerstvení a prodejna potravin
Pramen Vltavy
Na úpatí Černé Hory, necelých sedm kilometrů jižně od Kvildy, v nadmořské výšce 1172 m.n.m. se nachází symbolický pramen nejdelší české řeky Vltavy (zde Teplé Vltavy). Jedná se o rozvodí Severního a Černého moře. Pramen je upraven v kameny obložené jámě, za sucha bývá někdy i bezvodý. Ve skutečnosti Teplá Vltava vzniká spojením bystřin vytékajících z úpatí Černé hory a Stráže s vodou odtékající z rašeliniště
Hradlový most
V Rechli vede přes Vydru unikátní 72 metrů dlouhý dřevěný hradlový most. Je věrnou replikou bývalého historického mostu. Most zachytával soustavou tyčí plavené dřevo a směroval je do plavebního kanálu. Až do roku 1953 přes most vedla silnice z Rokyty na Modravu. Po vybudování nové cesty přes Antýgl ztratil starý most význam a začal chátrat až byl odstraněn. Most leží na začátku šestikilometrové bezbariérové trasy vedoucí podél Vchynicko-tetovského plavebního kanálu, která je přístupná i vozíčkářům.
Hrad Kašperk
3 km severně nad Kašperskými Horami se vypíná majestátní gotický hrad Kašperk, který se svou nadmořskou výškou 886 m. n. m. je nejvýše položeným královským hradem v Čechách. Na protějším kopci, cca 400 m od hradu, je ještě dnes vidět zřícenina Pustého hrádku. Tato pevnůstka byla součástí fortifikačního systému. Dnes už hrádek slouží pouze jako místo, ze kterého je okouzlující výhled jak na šumavské kopce, tak na samotný hrad Kašperk. Dnes je hrad Kašperk otevřený veřejnosti přes celou hlavní sezonu, v zimně pak o vánočních svátcích od 28.12. do 1.1. probíhají zimní prohlídky hradu s doprovodným programem. Kašperk nabízí dva prohlídkové okruhy, zakončené vyhlídkou do kraje z jedné z hradních věží. Hrad Kašperk také nabízí speciální dětské interaktivní prohlídky.