Translate

2013-01-09

Vhodné trasy pro zimní turistiku

1. Malý okruh nad Srním, půjdete po silnici směrem k hotelu Vydra a po 200 metrech odbočíte vlevo na upravovanou cestu okolo chalup zpět do Srní, vyjedete u pensionu Efekt. Trasa cca 2 km.


2. Ze Srní na Sedlo půjdete po silnici směrem k hotelu Vydra okolo vodní nádrže na Sedlo a stejnou cestou zpět, trasa cca 3 km


3. Ze Srní na Staré Srní, půjdete po silnici směrem na Prášily okolo požární zbrojnice až sejdete z kopce, odbočíte vlevo na Staré Srní a skoro na konci za pensionem u Raků odbočíte vpravo na upravovanou cestu zpět do Srní, trasa cca 3 km

4. Ze Srní k Hauswaldské kapli, půjdete po silnici směrem na Prášily okolo požární zbrojnice až sejdete z kopce, půjdete okolo Lesní správy a vlevo nad odbočkou na Staré Srní odbočíte vlevo na žlutě značenou upravovanou cestu, po které pokračujete až k Vchynicko-Tetovskému kanálu, dáte se vlevo a podél kanálu dojdete až k odbočce na Hauswaldskou kapli, zpět stejnou cestou. Trasa cca 6 km.

5. Ze Srní na Horní Hrádky, půjdete po silnici směrem na Modravu cca 500 m a za pensionem Liška odbočíte vlevo až dojdete na Horní Hrádky, kam jezdil K. Klostermann za svou sestřenicí. Můžete se zde občerstvit v pensionu Kamenný dům a stejnou cestou se vrátíte zpět do Srní. Trasa cca 5,5 km.

6. Ze Srní po mravenčí stezce (pouze pokud bude vyšlapaná), od hotelu Srní se dáte vlevo po úzké asfaltové cestě a odbočíte vpravo do lesa, u lesní školy odbočíte vpravo, po 100 m vlevo po dalších 100 m stále vpravo až vyjdete u silnice směrem z Modravy a vrátíte v pravém směru zpět do Srní. Trasa cca 2,5 km.